Archives‎ > ‎

Members 2017-2018


TEAZ District Deputies
 

 District

District Deputy

District Warden

Councils 

(Number City/Name, Grand Knight)

36









Jim Jay
jkayone_2@sympatico.ca

 





1926-Oshawa/St.Gertrude's,                                      GK  Ken Kavanagh

 2671 Oshawa/St. Gregory's, .                                  GK George Cervoni

 6052  Oshawa/St. Jude,                                            GK David Mallais

 8549  Oshawa/ Notre-Dame,                                   GK Jean Claude Legault

 8611 Oshawa/St Mary of the People,                        GKStanley Karwowski

 9989 Oshawa/St. Joseph,                                        GK Norm Lambert

16229  Oshawa-St.Hedwigs ,                                    GKHenry Reczulski
63






Eardley Adams
905-554-1997
eardley.adams@yahoo.ca

DW: Paul DiPietro






7689- Markham/St.Patrick'                                        GKBarry Koen Butt

10874- Stouffville/St. Mark's                                      GK Charles Barnes 

11708-  Unionville / St. Justin Martyr,                        GK  Armando Gamboa

13785-Toronto/ St. Barnabas,          
     GK Patt Fernandes


70


David Robertson
705-357-1500
fornzx321@hotmail.com

DW: Melcolm Barker

 

4895- Whitby/St John the Evangelist,                        GK Don Huppe

 8309 -Whitby/ Msngr.Gerard  Breen, 
     GK Chris Brown

 8951-Port Perry/Immaculate Conception,    
     GK Chris Lazure

 11528 -Brooklin/St. Leo's ,
     GK Larry Hallihan

 15593 - Sacred Heart, 
     GK Kevin Chrisohlm
87








Wilfred Gomez
aggiewilfred@bell.net


 




  9144 Toronto/Prince of Peace
      GK 

  9494  Toronto/Ave Maria, 
      GK  Neville Gasmin

 11332  Toronto/St. Aidan's
      GK Romulo Ylagan
 
 11813  Toronto/St.Bartholomew 
      GK

 12933  Toronto/Queen of Poland, 
     GK Gabriel Kaminski

90






AGNEL SOANS
905-839-4445 or 416-804-7399



DW : Cornel Demonte 




6161   Ajax/ St. Francis - 
     GK Anthony Carvalho

10236   Ajax/St. Bernadette's
     GK Tom Kennedy

11098  Pickering/St. Isaac Jogues-                            GK Dennis Lacey

11729   Pickering/Holy Redeemer
     GK Errol Jennings

95









ANTONIO TOBIAS
 
 

10516   Toronto/St. Boniface,
    GK 

11133  Toronto/St Thomas More,  
    GK 

11525  Toronto/St. Joseph HC,  
    GK 

12909  Toronto/St. Martin De Porres, 
    GK Joe Pasquale

13244  Toronto/St. Rose of Lima, 
    GK Gerald Gonsalves

97













107






DAVID  BAKER



















Joseph  Mathurin
jmathurin5049@rogers.com
 

 

10435  Toronto/St. Theresa's C.N.,  
    GK  Bill Chandler














3296  Scarborough/Fr James Farrell S.J.                 GK Bob Atkinson

9143 -Toronto/Rev. W.F. Breen, 
    GK Jose Reyes

13345 Toronto/St. Maria Goretti, 
     GK Cesar Corbillon

13417 St Lawrence the Martyr, 
     GK Jaime Libaque
108
 







Tony Cheung

905-305-1200
tacheungkofc@yahoo.ca

DW:

 
 


10182   St Thomas The Apostle, 
     GK Philip Lee

15045  JesusThe King (Arab/Christian)
     GK Ibrahim Akleh

15176 Markham/St Augustine Zao Rung
     GK Edwin Wong 

15463  Chinese Martyrs, 
     GK  Paul Yeung



 
 
Assemblies from Second Ontario District in TEAZ
 # City/Name        Faithful Navigator

878

Oshawa/Msgr. Bench
 
           Roy Duce

2113
SCARBOROUGH/Bishop Charles P. Greco         
          Rod Sanchez


2125

Toronto/St. Jean de Brebeuf

Claude-Reno D'Aigle

2287

Whitby/Fr. Leo J. Austin
         
          Mike Davies

2509

Pickering/St. Ignatius of Loyola
 
          George Skelton

2735

Oshawa/St. Charles Garnier

          Gerry Dupuis

2838

SCARBOROUGH/St. Padre Pio
 
          Socrates Furtado

3325

Markham/Blessed John Paul II
         
          Eardley Adams


3358

Port Perry/Deacon William Callaghan

Mac Sheahan



3484
 
All Saints of China
         
          Joseph Chan


For more information on the 4th Degree visit: www.secondontario.com.

For a listing of Councils assigned to each Assembly visit: secondontario/pdfs/Councils.pdf