District Deputies

 
TEAZ District Deputies
 

 District

District Deputy/ District Warden

Councils (Number City/Name, Grand Knight)

36









Jim Jay
jkayone_2@sympatico.ca

 






 1926      Oshawa/St. Gertrude's,                Ken Kavanagh

 2671      Oshawa/St. Gregory's, .               George Cervoni

 6052      Oshawa/St. Jude,                        David Mallais

 8549      Oshawa/Notre-Dame,                  Jean Claude Legault

 8611      Oshawa/St Mary of the People,    Stanley Karwowski

 9989      Oshawa/St. Joseph,                    Norm Lambert

16229     Oshawa-St.Hedwigs ,                  Henry Reczulski
63






Eardley Adams
905-554-1997
eardley.adams@yahoo.ca

DW: Paul DiPietro






 7689       Markham/St. Patrick's,               Barry Koen Butt

 10874      Stouffville/St. Mark's Parish,      Charles Barnes 

 11708      Unionville/St. Justin Martyr,        Armando Gamboa

 13785      Toronto/St. Barnabas,                Patt Fernandes


70






David Robertson
705-357-1500
fornzx321@hotmail.com

DW: Melcolm Barker

 




4895- Whitby/St John the Evangelist, GK Don Huppe

 8309 -Whitby/ Msngr. Gerard  Breen, GK Chris Brown

 8951-Port Perry/Immaculate Conception,GK Chris Lazure

 11528 -Brooklin/St. Leo's ,GK Larry Hallihan

 15593 - Sacred Heart, GK Kevin Chrisohlm
8
7








Wilfred Gomez
aggiewilfred@bell.net


 




  9144     Toronto/Prince of Peace, GK Gregory Saldanha

  9494     Toronto/Ave Maria, GK  Neville Gasmin

 11332    Toronto/St. Aidan's, GK Romulo Ylagan
 
 11813   Toronto/St.Bartholomew GK Alex Chinappan
Arokiam

 12933    Toronto/Queen of Poland, GK Gabriel Kaminski

90










AGNEL SOANS
905-839-4445 or 416-804-7399



DW : Cornel Demonte 








 6161     Ajax/ St. Francis - GK Anthony Carvalho

10236    Ajax/St. Bernadette's- GK Tom Kennedy

11098   Pickering/St. Isaac Jogues- GK Dennis Lacey

11729   Pickering/Holy Redeemer, GK Errol Jennings

95









ANTONIO TOBIAS



 
 




10435  Toronto/St. Theresa's C.N.,  GK  Bill Chandler

 10516   Toronto/St. Boniface, GK Richard Menard

 11133 Toronto/St Thomas More,  GK Julius Arulnathan

 11525  Toronto/St. Joseph HC,  GK Michael Mcmanus

 12909  Toronto/St. Martin De Porres, GK Joe Pasquale

 13244  Toronto/St. Rose of Lima, GK Gerald Gonsalves

107







Joseph  Mathurin
jmathurin5049@rogers.com
 

 

3296 Scarborough/Fr James Farrell S.J. GK Bob Atkinson

 9143 -Toronto/Rev. W.F. Breen, GK Jose Reyes

 13345 Toronto/St. Maria Goretti, GK Cesar Corbillon

 13417 St Lawrence the Martyr, GK Jaime Libaque
108
 







Tony Cheung

905-305-1200
tacheungkofc@yahoo.ca

DW:

 
 




10182   St Thomas The Apostle, GK Philip Lee

 15045  Jesus The King (Arab Christian),GK Ibrahim Akleh

 15176 Markham/St Augustine Zao Rung,GK Edwin Wong 

 15463  Chinese Martyrs, GK  Paul Yeung



 
 
Assemblies from Second Ontario District in TEAZ
 # City/Name        Faithful Navigator

878

Oshawa/Msgr. Bench
 
           Roy Duce

2113
SCARBOROUGH/Bishop Charles P. Greco          Robert Bentley

2125

Toronto/St. Jean de Brebeuf

Claude-Reno D'Aigle

2287

Whitby/Fr. Leo J. Austin
         
          Mike Davies

2509

Pickering/St. Ignatius of Loyola
 
          George Skelton

2735

Oshawa/St. Charles Garnier

          Gerry Dupuis
2838
SCARBOROUGH/St. Padre Pio
 
          Socrates Furtado

3325

Markham/Blessed John Paul II
         
          Eardley Adams


3358

Port Perry/Deacon William Callaghan

Mac Sheahan



3484
 All Saints of China
         
          Joseph Chan


For more information on the 4th Degree visit: www.secondontario.com.

For a listing of Councils assigned to each Assembly visit: secondontario/pdfs/Councils.pdf

 
Comments